Rotunda i zdobnictwo XV-wiecznych antyfonarzy włoskich.
baner 4
ILUMINACJA I KALIGRAFIA

Szukasz sposobu na skuteczny relaks? Potrzebujesz ciszy, spokoju, skupienia ? A może kochasz to, co piękne i chciałabyś sama lub chciałbyś sam stworzyć swój własny, wyjątkowy i piękny projekt iluminatorsko-kaligraficzny, który zachwyci także twoich bliskich?

A może w codziennym biegu odczuwasz nostalgię za ręcznie pisanymi tekstami, czasem spędzonym przy pulpicie, z piórkami, pędzelkami i kałamarzem, wśród osób podobnie myślących i czujących piękno?..

Bez względu na motywację zapraszamy Cię na warsztaty jedyne w swoim rodzaju-  weekendowe warsztaty iluminacji i kaligrafii . Dwa w jednym!

Nie trzeba być artystą, by tworzyć piękno…ono jest w nas, trzeba je tylko odnaleźć i wydobyć na zewnątrz, tworzymy taką szansę.Wyjątkowy kurs, dla wyjątkowych ludzi.

Spotkanie wprowadzi nas w tajniki tworzenia iluminacji . Poznamy różne techniki tworzenia zdobień, dowiemy się, czym jest styl pisma zwany rotundą i spróbujemy w nim własnych sił. Przede wszystkim jednak  będziemy tworzyć, relaksować się i cieszyć pięknem każdej chwili.

Na naszych wakacyjnych warsztatach skupimy się na stylu bogatych iluminacji antyfonarzy włoskich z XV wieku w stylu Filippo di Matteo Torelli oraz towarzyszącej iluminacji – rotundzie.

Podczas 20 godzin warsztatów uczestnicy poznają podstawowe techniki iluminatorskie zarówno malarskie, jak i pozłotnicze. Osoby zaawansowane będę mogły doskonalić oraz rozwijać swoje umiejętności . Każdy uczestnik będzie  pracować we własnym tempie i każdy zostanie poprowadzony za rękę tak, by wykonać najlepiej, jak potrafi swój własny projekt.

Gwarantujemy skuteczność i spektakularne efekty także osobom, które nigdy z iluminacją nie miały do czynienia, ale mają dobrą wolę, dobre chęci i dobre nastawienie.To wystarczy.

PORUSZANE ZAGADNIENIA:
  1. styl iluminacji XV-wiecznych antyfonarzy włoskich
  2. produkcja tempery białkowej z suchych pigmentów
  3. techniki pozłotnicze
  4. zrobienie własnego projektu iluminatorskiego i jego pełna realizacja

Uczestnikom warsztatów zapewniamy najwyższej jakości papier, złoto transferowe, mineralne, szlagmetal, (systemy złocenia na mikstion, z bazą na gesso, system Kölnera) tempera jajeczna białkowa + pigmenty , farby, pędzelki, gwasze i tusze najwyższej jakości by zapewnić właściwy i pewny efekt.

Każdy uczestnik otrzyma od nas w podarunku podstawowy zestaw do iluminacji oraz  ramy z passe partout do pracy, którą samodzielnie wykona

 

Kurs zaplanowany został na 20 godzin intensywnych  warsztatów

Koszt kursu to 40zł/godz , czyli 799,99zł

UWAGA…

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ OPŁACENIA KURSU W RATACH!!!

Prosimy tylko o kontakt i rozmowę.

Zapewniamy także całodzienny serwis kawowy, napoje, drobne przekąski i owoce.

 

ROZKŁAD GODZIN:

Piątek- 17.00-21.00 (4h)

Sobota- 10.00-14.00+16.00-20.00 (8h)

Niedziela 10:00 -14:00 + 16:00 – 20:00 (8h)

 

Zapisy przyjmujemy pod adresem mailowym kompasedukacyjny@gmail.com, stronę www.kompasedukacyjny.pl, FP kompasedukacyjny.pl, telefonicznie 510-27-22-37

 

data

nazwa kursu

miejsce

cena

kup teraz

23-25.08.2019

Rotunda i zdobnictwo XV-wiecznych antyfonarzy włoskich.

KOMPAS

799,99 ZŁ / 40h

data : 

23-25.08.2019

nazwa kursu : 

Rotunda i zdobnictwo XV-wiecznych antyfonarzy włoskich.

miejsce : 

KOMPAS

cena : 

 

799,,99 ZŁ / 40h

kup teraz : 

 

TEL: 510-272-237 / 720-884-420

EMAIL: kompasedukacyjny@gmail.com

ADRES: ul.Wielkopolska 42, Gdynia

WSPÓŁPRACA

INSTAGRAM

© kompas edukacynjy

projekt: Agnieszka Jewasinska