Warsztaty kaligraficzne z dr Joanną Zakrzewską

Spotkanie poświęcone będzie ćwiczeniu kroju , który może stać się ulubionym krojem dla wszystkich, którzy chcieliby pisać ładniej na co dzień. 

“Na pismo rondowe powinno się szczególny kłaść nacisk, bo ono przewyższa pięknością kształtów inne pisma, a wyrazistość i czytelność łączy z łatwością budowy. Do wykonania napisów, do kartografii, planów budowniczych i inżynierskich, do oznaczeń rysunków geometrycznych, w księgach handlowych, tytułach, nagłówkach, przytoczeniach, wyszczególnieniach, adresach, jest ono nieocenione, szczególnie, jeżeli się pragnie, aby praca zewnętrznem już wejrzeniem miłe sprawiała wrażenie, a mimo to nie zabierała zbyt wiele czasu. (…) Za pismem rondowem przemawia jeszcze inny ważny wzgląd. Szkoły obowiązkiem jest kształcić wszystkie siły ucznia harmonijnie, nie pozwalać zaś, aby jakaś zdolność, jakiś pociąg dobry, na zawsze w nim usnął, bez otrzymania należytej podniety. Ponieważ biegłość w piśmie może każdemu w przyszłości znaczne przynieść korzyści, zapewnić niejedną przyjemność, do niejednego przysposobić zawodu, do którego bez wstępnej nauki później wziąć się tak trudno, przeto należy każdemu uczniowi dać możność wykształcenia się w tej sztuce.”

Józef Czernecki, J.Szablowski i S.Tatuch, Podręcznik do nauki kaligrafii, Lwów 1904

Zachęcamy do udziału wszystkich- zaawansowanych i początkujących, bo warto ćwiczyć nie tylko litery historyczne, ale także nasze pismo codzienne, coraz bardziej zaniedbane w dobie wszechobecnych klawiatur.

data

nazwa kursu

miejsce

cena

kup teraz

20.03.2019 (środa)

17:00-21:00

Warsztaty kaligraficzne z dr Joanną Zakrzewską

KOMPAS

100 ZŁ / 4h

data : 

20.03.2019 (środa)

17:00-21:00

nazwa kursu : 

Warsztaty kaligraficzne z dr Joanną Zakrzewską

miejsce : 

KOMPAS

cena : 

 

100 ZŁ / 4h

kup teraz : 

 

TEL: 510-272-237 / 720-884-420

EMAIL: kompasedukacyjny@gmail.com

ADRES: ul.Wielkopolska 42, Gdynia

WSPÓŁPRACA

INSTAGRAM

© kompas edukacynjy

projekt: Agnieszka Jewasinska